Szkodniki – wybieramy insektycydy

Zwalczanie szkodników w uprawach zajmuje rolnikom i sadownikom wiele czasu. Dobrze, że dzisiaj jest możliwość zastosowania profesjonalnych środków chemicznych. Wtedy ta walka jest o wiele łatwiejsza, ale w przypadku szkodników jest istotny czas. Co to znaczy?

Musimy obserwować, co się dzieje na polu. Wtedy jesteśmy na bieżąco ze wszystkim i jeśli problem występuje to walczymy z nim od razu. Tylko w takiej sytuacji straty są mniejsze, a szkodniki mogą spowodować nawet sto procent strat. Na tym przykładzie widać, że potrzebne są nam insektycydy, które będą nam pomagały. Wystarczy zapoznać się z oferta producenta żebyśmy wiedzieli, co się teraz kupuje. Nie wydajemy zbyt dużo na takie środki, ale nie kupujemy też tego, co najtańsze.

Dla nas nie ma znaczenia cena, ale to czy środek ma dobre opinie i czy jest w stanie nam pomóc. W wielu przypadkach robimy jeden oprysk, dlatego trzeba mieć pewność, że to zadziała. Im lepszy środek chemiczny wybierzemy tym lepszy będzie z tego efekt.

Z jakimi szkodnikami przyjdzie nam walczyć?
Mszyca to norma i w życie i w sadzie. Nie jest trudno mszyce zwalczać, ale trzeba się spieszyć, bo ten szkodnik będzie się bardzo szybko rozprzestrzeniał. W rzepaku ozimym możemy mieć problemy takie jak słodyszka, w pszenicy ozimej skrzypionki, a lista jest przecież o wiele dłuższa. Szkodniki rozwijają się bardzo dobrze, a naszym zadaniem jest im w tym przeszkodzić. Insektycydy niszczą larwy i owady latające. To, dlatego trzeba wiedzieć, co i w jakiej fazie zastosować żeby skuteczność była naprawdę bardzo duża. Do wyboru mamy różne środki chemiczne, które w mniejszym lub większym stopniu nadają się do walki ze szkodnikami. Więcej przydatnych informacji można będzie znaleźć na http://innvigo.com/zwalczanie-szkodnikow/. Im więcej wiemy tym szybciej będziemy reagować na wszystkie zagrożenia, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Na pewno będzie tego bardzo dużo i na to każdy rolnik oraz sadownik muszą być przygotowani. Wtedy będą reagować tak jak należy.

You may also like...