Stonka ziemniaczana

Starsze osoby pamiętają zamierzchłe czasy, kiedy to walczyliśmy ze stonką ziemniaczaną? Dzisiaj na szczęście można zastosować specjalny środek chemiczny, który sobie z tym problem poradzi. Jeśli na ziemniakach zaczyna się pojawiać stonka ziemniaczana to nie można dłużej czekać.

Zniszczenie, jakie sieje ten szkodnik jest ogromne i nawet nie zauważymy, kiedy, a ziemniaków nic nam nie urośnie. Walka jest trudna i czasochłonna, ale innego wyjścia nie mamy. Warto od razu przejrzeć ofertę na insektycydy, a wtedy dowiemy się, jaki konkretnie środek warto stosować w przypadku, który mamy.

Nie stosujemy czegoś innego, czegoś, co przeznaczone jest do innych szkodników, bo w tym przypadku może to nie zadziałać i cała nasza praca pójdzie na marne. Rolnicy, którzy mają duże doświadczenie wiedzą jak sprawdzać czy są larwy albo dorosłe osobniki i wtedy podejmują bardzo szybko takie kroki, które mają na celu zniszczenie stonki.

Walka ze stonką
Insektycydy stworzone do walki ze stonką można stosować w bardzo małej ilości. Producent zakłada, że maksymalna dawka to 0,15 l na hektar. Jeśli chodzi o ilość zabiegów w sezonie to zaleca się wykonanie tylko jednego. Wtedy to na pewno zadziała, a i będzie bezpieczne. Jeśli okaże się, że ten środek nie zadziała to drugi raz się go nie stosuje. Trzeba wybrać coś jest inne i ma całkowicie odmienny skład. Wtedy szanse na działanie są większe. Zawsze, ale to zawsze sprawdzamy, co zaleca producent. Nie stosujemy czegoś na „oko” tylko wybieramy taką dawkę, jaką zaleca producent. Dokładnie w ten sam sposób trzeba działać, jeśli chodzi o terminy oprysku. Stosując się do zaleceń wiemy, że taki środek na pewno będzie działał na stonkę czy inne szkodniki, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Te osoby, które potrzebują insektycydów do walki ze stonką można zaprosić na stronę http://innvigo.com/insektycydy/ , a na pewno coś wybiorą. Jest to znany producent środków ochrony roślin, który oferuje wysokiej klasy produkty. Na tym nam zależy żeby stosować coś, co na pewno będzie działać tak jak należy, a w tym przypadku właśnie tak będzie.

You may also like...